Do nowej odsłony strony pozostało 16 dni

england   hungary

Joanna Berdzik Wiceminister Edukacji Narodowej z wizytą w Krośnie


2013-05-22 23:30:18 | autor: pwsz.krosno.pl

21 maja br. w Krośnie gościliśmy panią Joannę Berdzik - Wiceminister Edukacji Narodowej. Odwiedziła ona Szkołę Podstawową nr 10 i Niepubliczne Przedszkole Sokrates w Gdańsku. Spotkała się także z przedstawicielami samorządów i środowiska oświatowego z Podkarpacia oraz rodzicami dzieci sześcioletnich. Spotkanie to odbyło się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

Pani wiceminister Joanna Berdzik, prezentując zmiany w ustawie o oświacie, poinformowała zebranych: - Obowiązek szkolny obejmie sześciolatki od 2014 roku. Aby jednak zniwelować obawy rodziców zapadła decyzja o podziale rocznika. Dzieci urodzone w I połowie 2008 roku pójdą do szkoły w 2014 roku, te z II połowy roku - w 2015 roku. Ustalony został również limit uczniów w klasie - do 25.

Panią wiceminister i zgromadzonych gości przywitał JM Rektor PWSZ w Krośnie profesor Grzegorz Przebinda, który wyraził nadzieję, że niezależnie od decyzji, czy przedszkolaki pójdą do szkoły w wieku sześciu czy siedmiu lat, to po maturze staną się w przyszłości studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.