Edukacja
Ile kosztują korepetycje w 2020?

Ile kosztują korepetycje w 2020?

Korepetycje z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Kiedyś był to dosyć wstydliwy temat, gdy dziecko nie było w stanie samo przygotować się do zajęć. Teraz materiału przybywa, poziom rośnie, a na najlepsze uczelnie szykuje się coraz więcej świetnie przygotowanych licealistów. Nikt już nie ukrywa, że korepetycje są ważne. Ile kosztują korepetycje? Wszystko zależy od przedmiotu oraz doświadczenia korepetytora. Ci najlepiej obeznani w temacie mogą liczyć nawet na prawie 100zł za godzinę. Oczywiście wiele zależy również od miasta. Ceny w Białymstoku będą niższe niż w Warszawie. Im większy ośrodek miejski, tym wyższe ceny.

Ceny korepetycji zależą też od tego, do czego mają przygotować ucznia. Najtańsza jest pomoc w odrabianiu lekcji przez Internet. Najdroższe są kursy indywidualne prowadzone przez doświadczonych pedagogów.

korepetycje

Przedmioty ścisłe

Koszt korepetycji z przedmiotów ścisłych zależy  od formy przeprowadzanej lekcji, metod prowadzenia zajęć, poziomu wiedzy ucznia oraz doświadczenia korepetytora. Znajdziemy oferty szybkiej nauki i powtarzania materiałów z lekcji pod okiem doświadczonego nauczyciela. Są również dostępne zajęcia ukierunkowane na pomoc w konkretnych problemach czy tematach. Zanim wybierzemy rodzaj korepetycji, powinniśmy zastanowić się, z czym dziecko ma największy problem.

 

Przedmioty humanistyczne

Są zadania jak Interpretacja wiersza, pisanie wypracowań, opowiadanie o przeczytanej lekturze, których nie się wbić na pamięć. Dlatego niektórzy uczniowie mogą mieć problem z przedmiotami humanistycznymi. Nie każdy umysł ścisły musi być lotny w poezji, ale umiejętność pisania dobrego wypracowania przyda się w dalszej edukacji. Cena korepetycje z języka polskiego i historii wahają się między 25 a 60 złotych.

Ile kosztują  pomoc w odrabianiu lekcji w domu?

Rozwiązywaniu zadań  czy tłumaczenie pojedynczych zagadnień to najtańsza forma korepetycji.  Nie potrzeba do tego dużego doświadczenia.  Najczęściej oferują je studenci danego przedmiotu, którzy szukają sposobu by łatwo zarobić. Z tej formy korepetycji korzystaj wtedy, kiedy dziecko ma problem ze zrozumieniem konkretnej partii materiału i nie może poradzić sobie z wykonywaniem zadań domowych. Nauczyciel nie zawsze ma możliwość pomóc uczniowi, który nie jest w stanie zrozumieć jakiegoś zagadnienia. Koszt pomocy w rozwiązywaniu zadań to około 15-20 zł.

Ceny korepetycji

W zależności od miasta i doświadczenia korepetytora ceny to od 30 do 80 złotych za godzinę. Najtańsze są korepetycje z biologii i geografii, a najdroższe z matematyki, fizyki i informatyki. Oczywiście nie tylko w tych przedmiotach można uzyskać pomoc. Gdy dziecko jest uzdolnione artystyczne można wysłać je na korepetycje w ramach kursu rysunku czy muzyki. Ceny kursów indywidualnych języka obcego też należą do trochę droższych. Jest to od 45 do nawet 100 złotych za godzinę. Gdy cena jest za wysoka, a zależy nam na nauce języka, można pomyśleć o zajęciach grupowych, ale nigdy nie będzie to tak efektywne jak indywidulane zajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *