Nauka angielskiego
Jak nauczyć dziecko angielskiego?

Jak nauczyć dziecko angielskiego?

Angielski jest językiem praktycznie obowiązkowym w całej Europie i na prawie całym świecie. Ta umiejętność potrafi otworzyć wiele drzwi i możliwości zawodowych. Poza tym pozwala poznać inne kultury i czerpać z wiedzy, która nie jest dostępna w naszym języku. A czy nie jest fajnie móc poznać ludzi z innego końca świata? Dziecko prędzej czy później będzie potrzebować komunikować się po angielsku, a tu przyjrzymy się łatwym metodą nauki, które możesz stosować do nauki angielskiego dla dwulatka.

Od kiedy zacząć?

Im szybciej zaczniemy, tym więcej dziecko się nauczy. Nie ma minimalnego wieku, gdyż dziecko potrafi pochłaniać ogromne ilości wiedzy. Warto zaznaczyć, że obiektywnie patrząc, język angielski jest łatwiejszy od polskiego. Dlatego angielsku dla niemowląt jest rzeczą oczywistą. Oczywiście może być trochę kłopotliwe, gdy dziecko będzie mieszać słowa, ale nie ma w tym nic złego, gdyż każdy ma swoje ulubione zwroty, a znajomość słowa w jednym języku, ułatwi poznanie go w drugim.

uczące się dziecko

Jak uczyć dziecko angielskiego?

Dzieci uwielbiają piosenki! Nim dziecko zacznie posługiwać się słowami, potrafi bawić się rytmem i śpiewać. Tylko najbardziej wytrwałe dzieci będą recytować wierszyki, ale każde jest w stanie poznać język. Gdy malec pozna kilka piosenek, w prosty sposób będzie już obeznany z wymową kilkudziesięciu słów i zwrotów! Puszczanie jednego kawałka w kółko jest prostym sposobem na naukę.

Ten sam efekt można osiągnąć puszczając bajki w język angielskim. Wiele rzeczy można domyślić się z kontekstu sytuacji, więc dziecko jest powiązać dane słowa w konkretnymi obrazami i sytuacjami.

Mów do dziecka po angielsku

Angielski dla dwulatka jest rzeczą nową tak samo jak polski. Dlatego gdy rodzice mówią innymi językami, dziecko w końcu zrozumie każdego z nich. Nierzadko ludzie łączą się w pary z różnymi narodowościami. Mama mówi po włosku, tata po polsku, a dziecko w przedszkolu ma angielski. Maluchy rozumieją i używają każdego z nich!

Dlatego nie bój się wtrącać do rozmów z dzieckiem słów w języku obcym. Za czasów naszego dzieciństwa nie było tylu materiałów, filmów, piosenek. Języka można było się uczyć w szkole albo jak ktoś miał więcej wytrwałości to trzeba było szukać materiałów. Teraz Internet pozwala na stały dostęp do języków obcych. Dlatego, nie ma co się obawiać, że dziecku będą się mieszać języki, bo w końcu wiedza się ugruntuje i będzie znać nie tylko polski, ale i język angielski.

To też zabawa!

Nie trzeba zastanawiać się nad wymyślnymi ćwiczeniami, by wiedzieć jak uczyć dziecko języka angielskiego. Wystarczy codzienna styczność z językiem. Wspólne śpiewanie piosenek czy oglądanie bajek po angielsku wystarczy do nauki angielskiego dla dwulatka. Im starsze dziecko, tym więcej warto jest szukać książek po angielsku czy gier dwujęzycznych.  Najważniejszą rzeczą jest to by dziecko używało słów, by nie budować bariery językowej. Nie trzeba od razu mówić poprawnie. Trzeba próbować.

Podsumowując, warto zaznaczyć, że dzieci nie mają ograniczeń i może zaczynanie od kilku języków nie jest najlepszym pomysłem, ale język ojczysty i angielsku jest w zasięgu każdego dziecka. W ten sposób zdobędzie rewelacyjną umiejętność, będzie mu łatwiej w szkole i życiu zawodowym oraz będzie mógł podróżować, jeżeli tylko będzie chciało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *